čtvrtek 13. června 2013

Pojďme si společně ušít deku

To takhle Anička jednou hodila udici "Pojďme si společně ušít deku!" a já se samozřejmě hned chytila. Mimochodem, vloni jsem v červenci díky ní šila vánoční aplikace na bloky pro další možná lehce, ale moc krásně praštěné ženské, ale o tom někdy jindy. Teď si uvědomuji, že jsem došlé bloky nakonec před vánoci nestihla úplně zpracovat, blíží se červenec, kdy se tak krásně šijí vánoční věci, budu to muset dotáhnout...
 
Ale teď k dece, kterou si šijeme samy pro sebe nebo pro někoho blízkého, což možná nejvíce překvapí mého manžela, který se již téměř pokaždé, když něco podobného tvořím, ptá jestli nám to zůstane nebo to budu opět někomu posílat:-) Deka to bude domečková. Hurá, že bych konečně ušila domečkovou deku?:-) Každého 1. v měsíci nám Anička zašle šablonu na domeček a rozměr dalšího bloku, který už záleží jen a jen na nás. Nejpozději k 15. následujícího měsíce bychom se v klubu na Fleru měly "pochlubit" jak se nám šilo.

Máme za sebou první kolo. Přiznávám, že největší problém byl s tiskánou, protože na daný rozměr mi jej manžel napoprvé ani napodruhé nevytiskl. Nakonec jsem to zkusila u tchána, rozměrově mi vyšel o něco menší, ale co už.

 
 
Domeček ještě určitě nějak dotvořím, tohle je jeho základní verze, ale ještě počkám jak se budou "vybarvovat" další bloky. U stromu jsem našla inspiraci  tady a teď na to koukám, že originál nebyl padající listí, tak to jsem musela vidět ještě někde jinde:-)
 
Tento měsíc mě čeká velký blok dvou domečků spojených mostem, takže se máme určitě nač těšit. Doplňkový blok už mám asi taky v hlavě, tak uvidíme jak dlouho bude trvat realizace, termín je daný 15.7.2013:-) 
 
 


 
 
 

2 komentáře:

  1. Domeček je pěkný Jani:-)
    Ajka

    OdpovědětVymazat
  2. Jani to znam, taky se me manzel obcas zepta .. A ted po mne chce usit pravou, plnohodnotnou, panskou penezenku a ja se ji bojim, tak ji porad odkladam .. Jinak panely mas prekrasne ;-)..

    OdpovědětVymazat