čtvrtek 13. června 2013

Loudavý Pešek 2013

Někdy začátkem ledna letošního roku vyhlásila Vave  Loudavého Peška 2013, přiznám se, že do té doby jsem moc nevěděla oč vlastně jde, ale to bych nebyla já, abych se hned nehlásila do společné šicí akce.
 
Pro Ty, co stejně jako já v lednu, netuší oč jde, krátká citace z vyhlášení
 
Milé švadlenky,
zvu vás, abyste se zapojily do napínavé a tajemné šicí hry, které se v zahraničí říká Robin Round, ale u nás v Čechách a na Moravě je zažitá pod jménem Pešek. Hra spočívá v tom, že v předem stanovené skupince švadlenek obíhají rozešité quilty - Pešky, a každá ze švadlenek vždy ušije podle zadání další kousek quiltu a pošle ho dál. Znamená to, že každá ze zúčastněných vlastně postupně ušije celý quilt, jenže pokaždé ušije svůj díl na jiném quiltu.

Loudavého Peška 2013 budeme šít v šesticích a pokyny pro další kolo budou zveřejňovány postupně. Na začátku si každá ze švadlenek vypracuje co nejhezčí střed budoucího quiltu a vyšle ho na dlouhou cestu. Přesně jako v dětské hře „Chodí Pešek okolo“ oběhne Pešek postupně všechny švadlenky, aby se na konci hry ke každé dostal hotový top quiltu – překvapivý a krásný.

A proč je to Pešek loudavý? Inu proto, že je tato hra určena švadlenkám, které nemají příliš zkušeností nebo času. Na jednotlivá kola proto bude vždy čas dva měsíce – mimo kola prvního, kdy budeme každá pro sebe šít střed a budeme mít na to jeden měsíc, a mimo kola druhého, kdy bude na šití měsíc a půl. Ráda bych, abychom Pešky došily do 15. prosince 2013 a stačily si je poslat do Vánoc; určitě bude milé mít pod stromečkem krásné překvapení.
 
Dnes jsem tedy Peška poslala na svou další cestu. Srdce tohoto budoucího quiltu mi po rozbalení vyrazilo dech, je nádherné a nad dalším pokračováním jsem opět hodně přemýšlela. Nakonec jsem zvolila aplikaci v obdobných barvách a protože je zatím vše zahalené tajemstvím, ukážu Vám zatím jen část, kterou jsem šila já.
 
 

Úkolem 3. kola bylo otočit dosud ušitý olemovaný střed na špičku a to našitím trojúhelníků na jednotlivé strany. Už teď jsem moc zvědavá na Peška, který ke mě v nejbližších dnech dorazí a hlavně na zadání, které si pro nás Vave přichystala.
 
 

 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat